MONTENEGRO

ADRİYATİK GÜNLÜKLERİ 26-27 MAYIS 2014


Sabah liman polisi tekrar geldi. 20 € ödeyip, tekrar tekne yolcusu oldum.
Limanda her tarafa kurum yağıyor, her taraf çok pis.
Burada daha fazla kalmak istemiyoruz, açığa çıkıp öncelikle tekneyi temizledik. Sonra yelkenleri açarak tekrar yola koyulduk.

Yol boyunca geçtiğimiz kyılarda koruganlar var. Sanki her an biri siperden ateş açacakmış gibi bir duyguya kapılıyorum. Çıplak, çorak ve çok çirkin.
Şu Arnavutluk' tan bir an önce çıkmak istiyoruz.

Gece 21.15 de ULCINJ' e ulaşıyoruz. Artık MONTENEGRO' dayız.
Kıyıya yanaşır yanaşmaz, insanlar geldi. Anladığımız kadarıyla tepede gözüken ışıklı yer bir otel. Çünkü otel görevlileri, kendileri için geldiğimizi düşünüp koşturdular, bağlamaya yardım etmek istediler.

Karşılıklı konuşmalar sonucu anladık ki, giriş yapmadan karaya çıkamıyoruz. Bu saatte de buradan giriş yapamıyoruz. Giriş işlemleri için BAR' a gitmemiz gerekiyor.
Açıkta demirlemeye karar veriyoruz, geceyi burada geçireceğiz.

Sabah kaleye ve otele karşı kahvemi içiyorum. Çok güzel bir yere benziyor. Arnavutluk' tan sonra cennet gibi geldi. Kendimizi yeniden Avrupa' da hissediyoruz.Çok güzel bir yer ama, gidip ülkeye giriş yapmamız gerekiyor. Kahvaltıdan sonra tekrar yola çıkıyoruz.

BAR' a geliyoruz. ACI Marina. Yolculuğun bundan sonrasında hep aynı marina işletmesi ile karşlaşacağız.

Kaptan ve sevgilim evrakları alıp, pasaport polisine ve liman müdürlüğüne gitmek üzere, tekneden ayrılıyorlar.  Nuray' la ben de internet bulmuşken, evlerimizi arıyoruz. Resim çekip paylaşıyoruz.

Bizimkiler biraz sonra dönüyor. Ne yazık ki burada kalamıyoruz. Saçma sapan bir şey oluyor. Tekne için 800.000 dolarlık sigorta istiyorlar. Oysa teknenin değeri 300.000 €.


Yine yoldayız.
1,5 saat sonra bir koya ulaşıyoruz. KANJ KOYU.

Kıyıda daha açılmamış bir tesis var.
Her  şey doğa ile çok uyumlu.


Denize girdik, snorkelling yaptık. Sevgilim dalış yapıp, balık avladı. Ben de nohut+pilav pişirdim.Gece okey oynadık. Nuray ve ben kaybettik. Yarın tekneyi temizleyip, tüm işleri biz yapacağız.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KARAVAN HAYATINA BAŞLANGIÇ

ODA İÇİNE BANYO YAPMAK

ARAZİDE KARAVANDA YAŞAMAK