MONTENEGRO - BUDVA
ADRİYATİK GÜNLÜKLERİ 28 MAYIS 2014
Sabah 09.00 gibi yola çıkarak, öğle saatlerinde BUDVA' ya geldik. Limana yanaşırken bir tekneye çarptık, allahtan bir şey olmadı.

Nihayet burada giriş yaptık. Artık resmen MONTENEGRO' dayız.
Karaya çıkıp, marina duşlarına koştuk.
Gördüğüm en güzel ve temiz duşlar bunlar. İlk defa havluları da olan duşlar görüyorum. Bembeyaz, birinci kalite havlular. Kullandığınızı kirli sepetine atıyorsunuz, hemen gelip eksikleri tamamlıyorlar.


duş kapıları önüMarinanın hemen arkası eski şehir. Daha arkaya da yeni Budva' yı kurmuşlar. Masal şehir gibi. Buraya bayıldım. İstisnasız herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Turizmin öneminin farkındalar, tüm yaşamı bunun üzerine kurgulamışlar. Herkes ingilizce biliyor.
Montenegro, Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen € kullanıyor. Kendilerine ait bir paraları yok.

Duştan sonra, eski şehrin kıyısında hızlı bir öğle yemeği yiyiyoruz. 25 € ödüyoruz.
Hem bir çamaşırhane aramak, hem de dolaşmak için eski şehre giriyoruz.


İşte eski şehir, eski BUDVA. Bayılacaksınız.Yorulunca, kaptanlarla buluşup birer kahve içtik. Bu arada tekneye çekmek için Montenegro bayrağı aldık.
 5 €. Kahveler 8 €.

Kahvelerden sonra tekneye döndük. Sevgilim balık ayıkladı, ben de oyun oynadım. Akşam üzeri alışveriş yapmak için tekrar karaya çıktık. Bu sefer yeni şehre gidiyoruz.
Burada bebekler bile çok şık

Yemek alışverişine 12,5 € ödüyoruz. Bu arada dönercilik yapan bir Türk ile tanışıyoruz. Yazları burada, kışları ise Mısır' da çalışıyormuş. İşte bu dünya vatandaşlığı ve harika bir şey.
Tekneye dönünce çamaşır yıkıyorum. Tekneye dönerken akşam yemeği için bir restourantta yer ayırttık. Balık çorbası, balık ürünleri tabağı, salata 9 €. İçeceklerle birlikte, 2 kişi 25 € ödüyoruz.


Çok keyifli bir akşam yemeğinin ardından, uzaklardan gelen müzik sesinin kaynağını bulmaya gidiyoruz.

Her yer tıklım tıklım insanlarla dolu. Her şey çok güzel ve cıvıl cıvıl. Buraya bayıldım...........

Ama artık yatmaya gitmeliyiz, yorgunluktan ölüyoruz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KARAVAN HAYATINA BAŞLANGIÇ

ODA İÇİNE BANYO YAPMAK

ARAZİDE KARAVANDA YAŞAMAK